خانه / دانستنی های سلامت / آموزش تعویض فیلتر آب شیرین کن خانگی و دستگاه تصفیه آب

آموزش تعویض فیلتر آب شیرین کن خانگی و دستگاه تصفیه آب

آموزش تعویض فیلتر آب شیرین کن خانگی و دستگاه تصفیه آب


بهترین دستگاه تصفیه آب تایوانی

همه دستگاه های آب شیرین کن مبتنی بر فیلترها و صافی ها چه بهترین دستگاه تصفیه آب تایوانی باشند یا مدل های معمولی ، نیاز به تعویض فیلتر و سرویس و نگهداری به موقع دارند . این فیلتر ها باید به صورت اصولی و به ترتیب در زمان خاص خود عوض شده و فیلترهای جدید جایگزین فیلتر تصفیه آب اشباع شده گردند . طبیعتا اگر تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی خود را سر موقع انجام ندهید ، به جای تصفیه ، آب را آلوده و کثیف میکنند . ترتیب مراحل فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی و زمان تعویض این فیلترهای آب شیرین کن را در زیر توضیح خواهیم داد .

دستگاه های تصفیه آب خانگی که با روش اسمز معکوس به پاکیزه نمودن آب میپردازند بهترین روش تصفیه در دنیا به شمار میروند و کمترین مراحل آنها تصفیه آب ۶ مرحله ای میباشد . عملکرد این دستگاه ها به این گونه است که آب را کاملا به صورت مقطر در میاورند و در فیلتر مینرال ، املاح معدنی مفیدی که طی پنج مرحله قبلی حذف شده اند به آب آشامیدنی شما عزیزان برمیگردد و ترتیب آنها به شرح زیر است :

فیلتر مرحله اول تصفیه آب خانگی : فیلتر pp پ پ تصفیه آب ، املاح درشتی که با چشم قابل دیدن هستند ، در کتری رسوب میکنند و کف لیوان ته نشین میشوند از آب تصفیه میکند . این املاح عبارت اند از شن ، ماسه ، زنگ لوله داخل آب ، گل و لای که از پنج میکرون بزرگ تر هستند . به این فیلتر ها فیلتر پ پ ۱۰ اینچ نیز گفته میشوند که سایز استاندارد فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی است . عمر فیلتر پلی پروپیلن تصفیه آب ، معمولا بین سه تا پنج ماه است و با فیلترهای دوم و سوم به صورت سری تعویض میگردند پس اگر زمان آن فرا رسیده است و میبینید که هوزینگ فیلتر مرحله اول کدر شده و رنگ آن از سفید به قهوه ای یا قرمز تیره تغییر کرده و یا در کتری آب جوش شما رسوب میگیرد با کارشناسان تصفیه آسا با شماره ۰۲۱۷۷۴۱۴۳۰۶ تماس بگیرید تا تکنسین های ما برای تعویض فیلتر آب شیرین کن شما و خدمات پس از فروش تصفیه آب خدمت شما عزیزان برسند .

فیلتر مرحله دوم تصفیه آب خانگی : فیلتر کربن فعال آب تصفیه کن خانگی ، با دانه های اکتیو کربن و با آزاد سازی یون های مثبت و منفی به حذف کلر آب آشامیدنی میپردازد . حذف کلر از آب آکواریوم هم توسط این فیلتر میتواند به کامل ترین روش انجام گیرد و شما عزیزان میتوانید از آب شیرین کن اسمز معکوس برای تصفیه آب آکواریوم هم استفاده کنید . کربن اکتیو نیز همانند فیلتر مرحله اول سه تا پنج ماه عمر میکند و با فیلتر شماره یک و سه تصفیه آب تعویض میشود .

فیلتر مرحله سوم تصفیه آب خانگی : فیلترهای پیش تصفیه هر کدام به صورت فشرده ، به تکمیل کردن عملکرد و وظیفه فیلتر قبلی میپردازند ، به صورتی که فیلتر مرحله سوم کربن بلاک CTO تصفیه آب ، کربنی مانند مغز مداد داشته و کلر اضافی باقی مانده و گذر کرده از فیلتر مرحله دوم GAC UDF را به خوبی و به صورت کامل از آب جذب میکند . زمان تعویض فیلتر آب شیرین کن کربن بلاک مرحله سوم نیز سه تا پنج ماه میباشد . تا اینجا آب آشامیدنی ما از رسوب و کلر پاکیزه شده اما چگونه نیترات و نیتریت را از آب آشامیدنی حذف کنیم ؟ میرسیم به مهم ترین و اصلی ترین مرحله تصفیه آب آشامیدنی که ممبران است .

فیلتر مرحله چهارم تصفیه آب خانگی : فیلتر ممبران تصفیه آب ، در مدل های تایوانی ، آمریکایی ، ژاپنی موجود است و اغلب با توان تصفیه آن در شبانه روز محاسبه میگردد . اغلب فیلتر ممبران ۵۰ گالن مناسب ترین گزینه برای تعویض فیلتر است که میتواند روزانه ۲۰۰ لیتر آب را تصفیه نماید . ممبران تصفیه آب فیلتر اصلی و اصطلاحا قلب اصلی دستگاه تصفیه آب خانگی محسوب میشود . این فیلتر که مارک های ونترون ، فیلمتک و تورای فیلم معروف ترین آنها هستند به صورت صفحه های ۱۱ لایه ۱۳ لایه و ۱۵ لایه هستند که بسیار ریزبافت میباشند و کاملا آب را به صورت مقطر در میاورند . بنابر این سختی آب بعد از فیلتر ممبران تصفیه آب به صفر رسیده و نیترات ، آلومینیوم ، نیتریت و آرسنیک که املاحی سرطان زا هستند از آب آشامیدنی حذف شده اند . اما از آنجایی که آب مقطر برای بدن مضر است فیلتر مرحله پنجم ، ششم و هفتم نیز در این دستگاه ها تعبیه شده اند .

فیلتر مرحله پنجم تصفیه آب خانگی : فیلتر پست کربن POST CARBON نیز همانند فیلتر مرحله دوم و سوم ، از کربن تشکیل شده و کاملا بهداشتی است . این فیلتر وظیفه شیرین نمودن طعم و مطبوع کردن بوی آب را برعهده دارد و با فیلترهای بالایی یعنی ممبران چهارم و مینرال ششم تصفیه آب تعویض فیلتر میشود . اگر میخواهید به خرید دستگاه تصفیه آب خانگی بپردازید ، باید تعداد مراحل آن شش فیلتر به بالا باشد و حتما فیلتر مینرال معدنی ساز داشته باشد . پست کربن تصفیه آب هر یکسال تا یکسال و نیم تعویض میشود .

فیلتر مرحله ششم تصفیه آب خانگی : فیلتر مینرال تصفیه آب ، املاح معدنی موجود در آب آشامیدنی که طی مراحل تصفیه کاملا با املاح مضر از آب حذف شده اند را به آب برمیگرداند و این یعنی جای نگرانی نیست ، چون بدن نیاز به کلسیم ، بی کربنات و منیزیم در آب آشامیدنی دارد که این املاح به میزان لازم با عبور آب از این فیلتر به آب آشامیدنی اضافه میشود . عمر مینرال تصفیه آب ، همانند ممبران و پست کربن زمان تعویض فیلتر تصفیه آب این سه فیلتر بالایی ، هر یکسال تا یکسال و نیم است و اغلب مدل تایوانی این فیلتر ها مرغوب ترین آنها هستند .

جهت خرید فیلتر تصفیه آب و انواع بهترین مارک و برند دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران و همچنین انجام خدمات پس از فروش تصفیه آب در تهران و البرز ، تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی با کارشناسان تصفیه آسا https://www.tasfiyeasa.com شماره های ۰۲۱۷۷۴۱۴۳۰۶ و ۰۹۱۲۵۱۵۱۲۹۴ تماس حاصل فرمایید .

منبع مجله سلامت

درباره ی tebi

همچنین ببینید

چگونه سیگار را ترک کنم؟ ۲۳ روش عالی برای ترک آسان سیگار

چگونه سیگار را ترک کنم؟ ۲۳ روش عالی برای ترک آسان سیگار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *